Koolitusel vaatasime classtime.com keskkonda, kus on võimalik veebipõhiseid teste ainetunni jaoks koostada. Lisan koolituse jaoks valminud kasutusjuhendi.
0 Comments
Mudelid on valminud 5D Vision OÜ ja Tartu Ülikooli BG Loodusteadusliku hariduse lektoraadikoostöös. Mudeleid ja skeeme saab järgmiste ainetundide raames:
Videotöötluseks loetakse üldiselt mistahes muudatuste tegemist oma filmiklippi. Olgu selleks siis video lühemaks tegemine, tiitrite, piltide, muusika lisamine klipile või lihtsalt piltidest video tegemine. Vahel tuleb ikka ette, et on vaja video kokku monteerida, kas siis ainetunni või loovtöö raames. Järgnevalt toongi välja head ning mugavad videotöötlemise programmid, mida on võimalik internetist tasuta alla tõmmata. Windows Movie Maker on kõige lihtsamini kasutatav videotöötluse programm, mida on võimalik Microsoft’i koduleheküljelt tasuta alla laadida. Tegemist on algajale videotöötlejale piisavalt võimalusterohke programmiga, ent pakub siiski vaid põhilisi videotöötluse võimalusi. Sobib hästi põhikoolile kuid ka nutikamatele algklassi lastele. Lühike juhend koostatud Kaire Kollomi poolt. Veel videojuhendeid ja otselinke. LiVES on avatud lähtekoodiga videotöötlusprogramm, mis on ühtlasi ka videomängijaks. Programmis on sarnaselt kvaliteetsele ja kallile videotöötlustarkvarale võimalik monteerida nii hiire kui ka klaviatuuriga. Programmi kasutamine on väga mugav ja lihtne, kuid võimalused, mis kergesti selgeksõpitava kasutajaliidese taga peituvad, pole üldse tavalised. Menüü- desse on tööriistad jagatud peamiselt kasutussageduse järgi. Akende asetus on klassikaline. Piisavate oskuste juures on programmiga võimalik teha väga suuri, mahukaid ja huvitavaid projekte. LiVES’i ametlik koduleht dokumentatsiooni, kasutusjuhedite ja allalaetavate installifailidega: http://lives.sourceforge.net/ Zwei-stein 4 on võimas videotöötlusprogramm, mis ei keskendu ainult lõikamisele ja värviparandusele, vaid võimaldab teha ka järeltöötlust ja lisada luua optilise efekte. Üks vähestest vabavaralistest kvaliteetsetest videotöötlusprogrammidest, mis on loodud nii Windows’i, Mac’i kui ka Linux’i jaoks. Peale selgeksõppimist võimalik luua tõeliselt uhkeid efekte ja lihtsal viisil monteerida. Informatsiooni Zwei-Stein’i ja selle uuema versiooni ZS4 kohta leiab aadressilt: http://www.zs4.net/ Videotöötlusprogramm veebis WeVideo on keskkond, mis võimaldab üles laadida filmiklippe ning neid siis koostöös kellegagi toimetada. Videoid saab üles laadida läbi pilve ning rühmatööna neid kokku monteerida. Video jagamine (üleslaadimine erinevatesse videokeskkondadesse: YouTube, Vimeo jt) on vaid ühe kliki kaugusel. Pealegi, kui failid on juba üles laetud, siis ajaliselt on samuti tegemist suhteliselt kiire protsessiga. • Tasuta versioonil / $0 kuus / 1GB / 360p resolutsioon / 15 export minutit kuus / kuni 5 projektis osalejat ![]()
Mentimeter on keskkond, mis pakub võimalust saada loengus, seminaril, tunnis, konverentsil vm osalejatelt kiirelt ja mugavalt tagasisidet. Keskkonna kaudu saab luua kas valikvastustega või vabavastustega küsimusi, millele osalejad võivad vastata ka mobiilsete seadmetega. Oluline, et seadmel on olemas internetiühendus. Vastused ilmuvad reaalajas arvutiekraanile ja neid on võimalik auditooriumis kõigile kuvada.
Küsimustele vastamine käib läbi www.menti.com lehekülje, kuhu sisestatakse siis vastav kood. Iga seadmega saab ühele küsimusele vastata ühe korra.
Vabalt kasutatavad fotod veebis:
https://coggle.it/
Hea veebipõhine töörist, millega saavad õpilased mõttekaarti koostada. + Keskkonda sisselogimine toimib läbi google konto + Mõttekaarti saab teha ühiselt + Keskkonda on lihtne kasutada Ühiselt mõttekaarti tehes peab autor jagama e-maili kaudu linki teisele. Selleks tuleb ülevalt paremast nurgast vajuta + tähisele ning sisestada sõbra e-mail, kellega ühiselt mõttekaarti tegema hakatakse. SIIT leiad Ingrid Maadvere koostatud materjale 4. klassi eesti keele õppeks.
Ajaveeb puudutab järgmisi peatükke:
Peatükkide järel on lisatud ka mõned testid õpitu kinnistamiseks. SIIT leiad abimaterjalid eesti keele õpiku ja töövihiku juurde.
Ajaveebist leiab eesti keele erinevate ainepeatükkide kirjeldusi ning harjutamiseks ülesandeid. https://www.education.com/worksheets/ --> sellele leheküljelt leiad palju erinevaid ideid ja näidiseid töölehtedeks. Töölehti saab sorteerida:
Töölehtede allalaadimiseks pead olema sisse loginud nt. oma google või facebooki kasutaja kaudu. Seejärel on võimalik töölehti arvutisse alla laadida. Erinevaid töölehti leiab hõlpsasti ka google otsingumootorit kasutades. Pane google otsingulahtrisse: worksheets (eesti keeles tööleht) ning leiad erinevaid platvorme, mis koondab ja jagab töölehti. Head katsetamist!
www.worksheetworks.com/ on hea keskkond, kus on võimalik genereerida erinevaid töölehti.
Videojuhend töölehtede koostamiseks: |
MIS?Siit leiad huvitavaid rakendusi, veebiplatvorme ja -lehekülgi õppetööks. Arhiiv
October 2018
Kategooriad
All
|