Keila Koolis toimus 10-17. oktoober programmeerimisnädal. Selle raames toimus kaks õpituba, kus oli võimalik õppida graafiliste blokkide abil programmi kirjutamist. Arvutiklassis toimusid põhikooli õpilastele järgmised koolitused:
0 Comments
Spordipäeva raames toimus koolis gps kunsti võistlus. Õpilased pidid liikudes oma trajektoori vastava rakendusega lugema ning lõpus siis saadud pildi üles laadima.. Eduka spordipäeva toimumise eest pidid vastutama klassijuhatajad ja lastele klassijuhataja tunnis selgeks tegema mis on üldse GPS kunst näidates err leheküljel olevat videot (viide -> https://services.err.ee/media/embed/810462 ). Edasi tuli linnakaart välja printia ja vastav trajektoor sinna joonistada, et gps-iga liikudes oleks orienteerumine lihtsam. Olulised momendid:
Õpilased laadisid oma tehtud kujundid padlet keskkonda, kuhu panid siis oma kunstiteose pealkirja ja klassi numbri (viide -> https://padlet.com/kkool/gpskunst ). Ilm oli väga tuuline ning seetõttu oli spordipäeval liikumine mitte nii mõnus, kuid kõik klassid osalesid ja said ka mingisuguse kunstiteose valmis. Mõned tehtud tööd. 19. aprill toimus Keila Koolis pereõhtu. Õpilased tulid kooli koos vanematega ning õhtu jooksul käidi erinevatest õpitubades, mis olid läbiviidud erinevate aineõpetajate poolt. Peale meisterdamise sai erinevates õpitubades mängida. Järgnevalt loetlen veebipõhiseid vahendeid, mida kasutasin pereõhtu planeerimisel: Google küsimustik - forms.google.com Pereõhtu registreerimine toimus läbi veebi, iga külaline pidi enda tulekust teada andma läbi google rakenduse. Külalistele jagati läbi stuudiumi veebilink, millega nad said registreerimisvormile ligi. Plakatite tegemine - www.canva.com Pereõhtu suur plakat tehti käsitsi tööõpetuse tunni raames, kuid kooli ekraanidele info kuvamiseks, kohviku siltide ja diplomite valmistamiseks kasutasin canva veebipõhist platvormi. www.canva.com on väga uudne ja mugav lahendus inimestele, kes soovivad kiirelt ning lihtsalt valmistada erinevaid bannereid, postreid, kaarte jms. Platvormil on kasutusel drag and drop süsteem, mis on muutnud erinevate projektide koostamise jõukohaseks kõigile uutele kasutajatele. Projektide loomiseks pead olema registreerunud oma google või facebooki kasutajaga. Võimalusi on miljoneid ning kujutlusvõime on ainult piiriks. QR orienteerumine - https://www.the-qrcode-generator.com/ Koolimajaga tutvumiseks panin kokku qr-orienteerumise. QR-koodide genereerimiseks kasutasin Qr-code generatorit. Mõtlesin välja trajektoori ning küsimused ning muutsin iga küsimuse QR-koodiks. Esimese koodi ning vihje sai kätte alguspunktist. Järgmise sihtkoha juures oli uus qr-kood ja vihje, mis oli seotud järgmise asukohaga. Qr-koode saab lugeda erinevate appidega (qr-reader, qr-scanner vms) või uuematel telefonidel otse kaamerapildiga. Lõpp-punkti pidid pered saabuma siis täidetud töölehega, mille sai nimelise diplomi vastu vahetada. ![]()
Kuldvillak - https://jeopardylabs.com/
Üheks õpitoaks oli kuldvillaku mälumäng, mida sai mängida kindlal kelleajal. Eelnevalt olid kuldvillaku teemad ning küsimused välja mõeldud ning siis need https://jeopardylabs.com/ keskkonnas ühtseks mänguks genereeritud. See on hea veebipõhine platvorm, millega taolisi mälumänge koostada. Arvutialaseid oskusi ning kasutajakontot vaja ei ole. Hiljem mänguplaani või küsimuste muutmiseks tuleb kasutada mängule määratud parooli. Pereõhtul mängitud kuldvillaku leiad SIIT! 23. veebruaril toimus Keila Koolis 4.-5. klasside infootsivõistlus "Aaretejaht veebis". Õpilased panid proovile enda teadmised infotsingu vallas. Õpilased kasutasid google otsingumootorit ning info leidmiseks märksõnu. Aaretejaht veebis toimus läbi socrative.com platvormi, mis tulemused ka kiirelt teatavaks tegi.
Esimese kohta kandidaadid olid tasavägised ning võitja väljaselgitamiseks tuli teha II voor. II vooru küsimused olid juba keerulisemad. Õpilased pidid informatsiooni koguma mitmtelt erinevatelt veebilehtedelt. Näiteks läksid II voorus osalejad õnge küsimusega, kus vastus nõudis Wikipedia allika väljajätmist. Samuti läksid õpilased alt küsimusega, kus pidi leidma Apollo raamatupoe nädala top ilukirjandusliku raamatu. Auhinnad antakse õpilastele üle järgmistel õpilaste infominutitel. 4. detsember - 8. detsember võtavad Keila Kooli õpilased osa ühest maailma suurimast õpisündmusest. KoodiTund (Hour of Code) on rahvusvaheline algatus, mis kutsub kõiki inimesi maailmas üles ühe tunni jooksul koodi kirjutama, et tunnetada, kui lihtne ja võimas programmeerimine on. Tunni eesmärgiks on anda osalejatele, kes pole varem programmeerimisega kokku puutunud, ülevaade programmeerimise algtõdedest, kasutades mängulist keskkonda ja kirjalike programmeerimise käskluste asemel graafilisi plokke. Kooditunnist võtavad osa 6.ndad, 7.ndad, 4f ning 5e klass. Kooditunnis programmeerivad õpilased www.code.org leheküljelt järgmisi mänge: flappy bird, angry birds ning minecraft. #kooditund2017 #hourofcode
Ka paljud Keila Kooli õpilased lahendasid küberpähkli testi, mis uuris 4.-9.ndate klasside õpilaste digitaalohutuse alaseid teadmisi. Varsti on tulemused täielikud analüüsitud ning tulemused nähtavad veebis.
Meie kooli 4.e klassi õpilane võitis nutikell -iseliikuja, mis on programmeeritav. Loositulemused on nähtavad SIIN! Palju õnne võitjale! E-külalistund on 45-minutiline koolitund, millest 15-20 minutit viib läbi külalisõpetaja ja seda Youtube’i otseülekandena. Ülejäänud tunni läbiviimiseks ja õpilaste kaasamiseks pakutakse õpetajale võimaliku tunnikava ja lisamaterjale. E-külalistunnid toimuvad üldjuhul iga kuu teise nädala kolmapäeval, neljapäeval ja reedel. Esimene tund algab kell 9:00. Detsembris tehakse tundidest korraks paus.
Novembris teemadeks on kuidas olla terve vaimselt, füüsiliselt ja suhetes teistega! E-külalistunnid toimuvad 08.-10. novembril. E-külalistunni läbiviimisel ei pea ilmtingimata valmis olema etteantud kellaajaks. Tundi saab järele vaadata ka youtubest ilma registreerimiseta. Otseülekandena tundi vaadates on õpilastel võimalus küsida külalisõpetajalt erinevaid küsimusi - millele ta ka laivis vastab. Info ja registreerimine e-külalistunni kohta leiad SIIT! Ka meie kool peaks endale lähiajal saama 3D printeri, mida õppetöös kasutada. 3-d printer arendab õpilaste loovust, tehnoloogilisi oskusi ning eelkõige annab õpilastele vabaduse midagi ise luua! Tehnoloogiahuvilised õpilased kogunesid kokku ja sukeldusid it-maailma. Õpitubades eristusid selgesti õpilased, kes ei olnud varem programmeerimisega kunagi kokku puutunud.
17.10 toimus mobiiliäpi õpituba Vaatamata sellele, et planeeritud mobiiliäpi valmimine ei valminud täies mahus jäid õpilased rahule enda disainitud ja programmeeritud äppidega. Hiljem aitasid kiiremad ka teisi õpilasi koodi kirjutamisel. 18.10 toimus interaktiivse veebilehe loomise õpituba Keila Kooli tuli rääkima Pipedrive'i tarkvara-arendaja, kes rääkis it tähtsusest nii täna kui tulevikus. Õpilased olid vestlusesse kaasatud ning said aru, et tänapäeval võib programmeerija olla kes iganes. Õpitoas said tublimad raskema koodi kallal pusida ning teised said koodi kirjutades elemente luua ja muuta. Õpitoa lõppedes võib öelda, et üks eesmärkidest sai täidetud - tekitada lastes huvi digitaalmaailma vastu ning näha, et ise veebisisu loomine ei ole hiina keel vaid vajab natukene kannatust ja keskendumist! Ürituste läbiviimisel jõudsime koos järeldusele, et väiksema rühma juhendamisel on kasutegur palju suurem - kui suure rühma juhendamisel. HITSA eestvedamisel korraldavad õpetajad ja haridusasutused 7.-22. oktoobrini 120 õpituba üle kogu Eesti, et tutvustada lastele ja noortele, kuidas tehnoloogiat enda kasuks tööle panna. Õpitube viiakse läbi üleeuroopalise programmeerimisnädala Code Week raames.
Programmeerimisnädal Code Week on Euroopa Komisjoni algatus, mille raames kutsutakse üles kõiki ettevõtteid, organisatsioone ja haridusasutusi rääkima programmeerimisest ja korraldama sellega seotud sündmusi. Eesmärk on populariseerida programmeerimisoskust ja toetada tehnoloogia oskuslikku kasutamist laiemalt, suunates tähelepanu tuleviku töökohtadele ning nendega seotud digioskustele. Üritustele osalema on oodatud igas vanuses huvilised ning oluline ei ole varasem kokkupuude programmeerimisega. Üleeuroopaline programmeerimisnädal Code Week on rohujuuretasandi ettevõtmine, mille algatasid 2013. aastal Euroopa Komisjoni noored digitaalarengu tegevuskava nõustajad. Code Weeki tegevustesse on tänaseks kaasatud üle 50 riigi kogu maailmast. 2016. aastal toimunud programmeerimisnädala raames korraldati üle 225 000 ürituse 50 riigis, kaasates ligi miljon inimest. Eestis koordineerib Code Weeki tegemisi Hariduse Infotehnoloogia Sihtasutus. Keila Koolis toimub erinevas vanuseastmes õpilastele kolm õpituba. 4.-6. klassidele 10. oktoober 2017 (O-230) 15.30 ROBOOTIKA ÕPITUBA Programmeeritakse kokkupandud robotid slaalomit sõitma. 6.-9. klassidele 17. oktoober 2017 (O-230) 15.30 MOBIILIÄPI PROGRAMMEERIMINE Õpitoas programmeeritakse isiklik mobiiliäpp, olemas peaks olema google konto ja soovitavalt android seade. 7.-11. klassidele 18. oktoober 2017 (O-230) 16.30 INTERAKTIIVSE KODULEHE LOOMINE Õpitoas tutvutakse programmeerimisega, programeeritakse valmis isiklik interaktiivne koduleht. |
MIS SIIN ON?Ajaveebi täiendab Geithy Plakk, Keila Kooli haridustehnoloog. Ajaveebist võib leida juhendmaterjale, infot ürituste ja koolituste kohta koolis. Arhiiv
October 2018
Kategooriad |